Hosszú távon figyelemmel kísérjük az energetikai szektor alakulását, és rendszeresen megosztjuk veletek a világ legfontosabb híreit. Ezúttal egészen Ausztráliába tekintünk, ahol az év végén több figyelemre méltó mérföldkövet is sikerült elérni 🌍

– inspiráció, ötletek és történetek egy helyen

Hosszú távon figyelemmel kísérjük az energetikai szektor alakulását

👉 A megújuló energiaforrások aránya meghaladta az 50%-ot az áramtermelésben, miközben a fogyasztás éves szinten 2,2%-kal nőtt, a teljes termelés pedig 3,1%-kal, több mint 25 000 MW-ra emelkedett.
👉 A szén és a gáz együttes aránya az energiamixben 50% alá csökkent, az akkumulátoros rendszerek teljesítménye közel megháromszorozódott 286 MW-ra, és a hálózati kibocsátások történelmi mélypontra, 23,4 millió tonna CO₂e-re estek vissza.

Ezek az eredmények jól illeszkednek Ausztrália ambiciózus céljaihoz: 2030-ig 46%-kal kívánják csökkenteni a kibocsátásokat a 2005-ös szinthez képest, és azt szeretnék, hogy az áramtermelés akár 82%-a megújuló forrásból származzon 🌱

További részletek az Reuters cikkében 👇 https://www.reuters.com/business/energy/australia-hits-new-renewable-milestone-over-50-2026-01-29/